«Ғасырлар үні» қалалық балалар шығармашылық байқауы

13.03.2019 жылы «Қостанай қаласы әкімдігінің білім бөлімінің М.Хәкімжанова атындағы №20 орта мектебі»ММ ұйымдастыруымен қалалық «Ғасырлар үні» балалар шығармашылық байқауы «Мирас» мәдениет үйінде өткізілді. Аталған іс-шараның негізгі мақсаты қазақ халқының халық әндері мен  ұлттық аспапты өскелең ұрпаққа насихаттау болып табылады.

Әділ-қазылар алқасы:

-Қазақстан композиторлар Одағының мүшесі, әнші-сазгер – Қалибек Деріпсалдин

– «Облыстық көркемөнерпаздар халық шығармашылығы орталығы» КМҚК әншісі, Республикалық және Халықаралық байқаулардың лауреаты, белгілі жыршы-термеші  Абзал Алпыс Нағашыбекұлы

-Қостанай облысының мәдениет үйлері орталығының көркемдік жетекшісі , Республикаға танымалы айтыскер Утелбаева  Салтанат Амантаевна

-Қостанай педагогикалық колледжінің музыка кафедрасының оқытушысы Бактыгалиев Айдынгали Кадырович

-«Наш Костанай» газетінің директоры, бүгінгі іс-шарамыздың демеушісі Ғазиз Мешит

Байқауға қатысқан мектептер:№2 ЛИЦЕЙ,№3 МГ,№4 ОМ,№5 ОМ,№7 ОМ,№8 ОМ,№9 ОМ, №10 ОМ,№11 ОМ,№16 ОМ,№20 ОМ, №21 ОМ, №24 МГ, ,№122 ОМ,№115 ОМ,№30 ОМ,ГМГ,ГСМ,ФМЛ.

Байқау нәтижелері:

Халық әнін орындау (кіші топ):

1 орын –Сапарбекова Камила (№9 ОМ)

2 орын-Сомтемирова Аружан (№24 МГ)

3орын—Нағашыбай Нұра (№20 ОМ)

Халық әнін орындау (ересектер тобы):

1 орын-Сармурзина Рамина (ГМГ)

2 орын-Мендыгалиев Валихан (№8 ОМ)

3 орын-Мырзабек Мади (№20 ОМ)

Ұлттық аспаптарда жеке орындау (кіші топ):

1 орын-Утимисов Турар (№20 ОМ)

2 орын-Санай Санжар (№24 МГ)

3 орын-Мырзагелдіқызы Асем (№9 ОМ)

Ұлттық аспаптарда жеке орындау (ересектер тобы):

1 орын-Алтайқызы Аяжан (№10 ОМ)

2 орын-Махметова Дильназ (№115 ОМ)

3 орын-Саар Милана (№122 ОМ)

Ұлттық аспаптарда топпен орындау (кіші топ):

1 орын-«Балдаурен» ансамблі (№24 МГ)

2 орын-«Мәриям ұрпақтары»  ансамблі(№20 ОМ)

3 орын-«Жас толқын»  ансамблі(№10 ОМ)

Ұлттық аспаптарда топпен орындау (ересектер тобы):

1 орын-№20 мектеп ансамблі (№20 ОМ)

2 орын-«Жастар»  ансамблі(№10 ОМ)

3 орын-Кужемратова Айдана, Ахматгалина Альбина  (№20ОМ)

Байқау қорытындысы бойынша барлық қатысушылар дипломант атанса, жеңімпаздарға «Наш Костанай» газет редакциясы ұсынған ақшалай сыйлық және 1 орын иегері Утемисов Тұрар «Шаңырақ» ұлттық заттар орталығы ұсынған домбыра табысталды.